Słoneczka

Z okazji Dnia Ziemi, Słoneczka brały udział w eksperymentach dotyczących rozpuszczalności różnych substancji w wodzie. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom i spowodowały, że Słoneczka mogły poczuć się jak prawdziwi badacze.

Słoneczka - wycieczka do Parku Łokietka W dniu 28 marca, Słoneczka brały udział w pieszej wycieczce do pobliskiego Parku Łokietka. Podczas pobytu w parku, dzieci mogły dostrzec podobieństwa i różnice jakie są między parkiem i lasem, a także poobserwować jak wczesną wiosną przyroda budzi się do życia.

Słoneczka - Wiosenne Warsztaty Ekologiczne W dniu 25 marca, Słoneczka brały udział w warsztatach, podczas których siały owies i utrwaliły wiedzę na temat wiosny i jej oznak w naturze.

Natalia Waszewska Słoneczka - Witamy w naszej grupie Virę Od kilku dni, do naszej grupy uczęszcza Vira. Słoneczka ciepło i serdecznie przyjęły nową koleżankę. Aby pokazać Virze, że jest zaakceptowana i lubiana przez grupę, Słoneczka wykonały serduszka z papieru, które ozdobiły według własnych pomysłów. Wierzymy, że Vira szybko zaklimatyzuje się w naszej grupie.

Dzień świętego Patryka - Słoneczka W czwartek 17 marca, w całym przedszkolu dominował kolor zielony, a to z powodu obchodów Dnia Świętego Patryka. Słoneczka brały udział w zabawach anglojęzycznych zorganizowanych na sali gimnastycznej. Dzieci poznały postać zielonego Skrzata i miały okazję utrwalić słówka z języka angielskiego.

Tydzień Mózgu - Słoneczka W dniach 14-18 marca, obchodziliśmy Tydzień Mózgu. Hasłem przewodnim zabaw w Słoneczkach było: "Mądre główki rozwiązują łamigłówki". Począwszy od zadań związanych z Dniem Matematyki, poprzez rozwijanie kreatywności przy malowaniu farbami, a skończywszy na zadaniach rozwijających logiczne myślenie. Zapoznaliśmy się z zasadami gry w "kółko - krzyżyk", Sudoku obrazkowego oraz rozwiązywaliśmy zagadki słowno-obrazkowe. Słoneczka przekonały się, że każda chwila jest właściwa, aby stymulować rozwój mózgu.

W dniu 17.02.2022, Słoneczka brały udział w obchodach Światowego Dnia Kota. Dzieci miały okazję naśladować odgłosy tych zwierząt, poznały piosenkę o kotkach, a w klasie wykonały piękne papierowe maski oraz - korzystając z tablicy multimedialnej - wspólnie pokolorowały bajkowego kota.

Słoneczka - W poszukiwaniu Wiosny. Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana Wiosna. Korzystając z pięknej pogody, Słoneczka wzięły udział w wycieczce poszukując oznak nadchodzącej pory roku. Udało nam się znaleźć cebulki wiosennych kwiatów, przebiśniegi i krokusy, a na niektórych gałązkach znaleźliśmy pączki. Wiosnę powoli widać w ogródkach, słychać w śpiewie ptaków i czuć w powietrzu.

Słoneczka - Dzień Matematyki 14 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Matematyki. Słoneczka bez trudu poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami i nie pierwszy raz udowodniły, że matematyka jest dla nich atrakcyjną zabawą.

Słoneczka - "Mało nas do pieczenia chleba" Realizując blok tematyczny o zawodach, nasze Słoneczka zamieniły się w małych piekarzy i cukierników. Dzieci ulepiły z masy solnej wybrane przez siebie rodzaje pieczywa oraz udekorowały je plasteliną. Dzięki kreatywności Słoneczek, mogliśmy poczuć się jak w prawdziwej piekarni.

Słoneczka dobrze wiedzą, jak należy dbać o swoje ząbki. Dlatego chętnie i z odwagą podeszły do wizyty w Dentobusie. Słoneczka doskonale wiedzą, że kształtowanie postaw prozdrowotnych już od najmłodszych lat może przynieść efekty w przyszłości, a regularne wizyty u dentysty pozwolą długo cieszyć się pięknym uśmiechem.

8 marca to dzień, kiedy każda kobieta może poczuć się wyjątkowo. Dlatego dziewczynki z grupy Słoneczek również świętowały. Nasi chłopcy zaśpiewali "Sto lat", nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców i śpiewu, a także słodkiego poczęstunku. Wszystkim Kobietom życzymy, aby "Dzień Kobiet" był codziennie

Ciepłe powitanie po przerwie świątecznej w grupie Słoneczek🌞. Dzieci stęsknione za swoimi zabawkami z uciechą rozpoczęły wspólną zabawę.

Występ Świąteczny w grupie Słoneczek dostarczył dużo emocji i zabawy nie tylko dzieciom🌞🌞🌞🌞 Anna Po występie dzieci mogły spotkać się przy wspólnym stole ciesząc się nadchodzącymi świętami🌞🌞

Mikołajki w Słoneczkach. Dzieci w tym długo oczekiwanym dniu odwiedził Mikołaj z upominkami dla grzecznych przedszkolaków🌞🌞🌞🌞

Mikołajkowy prezent Pani radnej Agnieszki Jura-Walczak w grupie Słoneczek. Dzieci odwiedziła maskotka, która tańcem i pląsami umiliła dzień w przedszkolu. 💥

Zajęcia plastyczne,, W świecie dinozaurów" w grupie Słoneczek🌞

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 🌞🌞🌞

DZIEŃ PRZYJACIELA w grupie Słoneczek 🌞

Zajęcia z języka angielskiego w grupie Słoneczek

Dzień Kropki w grupie Słoneczek🌞😁

Słoneczka wesoło i kreatywnie rozpoczęły rok przedszkolny😁

Słoneczka przez cały tydzień poznawały, smakowały włoskich rozkoszy. Dzieciom bardzo się podobają włoskie zwyczaje, potrawy i piękne, wyjątkowe włoskie miejsca.

Lekcja Patriotyzmu w grupie Słoneczek

Mini ogródeczek u słoneczek.

W tym tygodniu wzbogaciliśmy wiadomości o zwierzętach mieszkających w lesie i na polach. Uczestniczyliśmy również w zajęciach z programowania z wykorzystaniem robota edukacyjnego Bee - bot w ramach projektu "Kodujesz, programujesz, wiedzę zyskujesz". Poza tym śpiewaliśmy , tańczylismy, głoskowalismy i wykonywaliśmy wiele ciekawych rzeczy.

W tym tygodniu wyruszyliśmy w kosmos. Zapoznaliśmy się z nazwami planet Układu Słonecznego. Pogłębiliśmy wiedzę o kosmosie, kosmonautach, pojazdach kosmicznych i ufoludkach. Obejrzeliśmy wiele ciekawych filmów edukacyjnych m.in o Mikołaju Koperniku To był ciekawy tydzień.

W tym tygodniu tematem przewodnim była MUZYKA WOKÓŁ NAS. Poznaliśmy różne rodzaje instrumentów, słuchaliśmy muzyki poważnej. Połączyliśmy ekspresję muzyczną z plastyczną malując farbami nastrój utworu muzycznego Fryderyka Chopina.

W ramach programu PCK Super wiewiórka słoneczka poznały zasady dbania o zęby.

Słoneczka i ich maski karnawałowe

Zajęcia z programowania i kodowania w grupie Słoneczek

W karnawale trwają bale.

TYDZIEŃ XV W tym tygodniu rozmawialiśmy o zbliżającej się zimie. W poniedzialek odwiedził nas św. Mikołaj, który przyniósł nam słodki upominek. Słoneczka wzięły udział w akcji "Wylosuj anioła", której celem było wykonanie kartki dla dziecka przebywającego w szpitalu.

Realizacja programu "PCK Super wiewiórka "

W tym tygodniu przenieśliśmy się do epoki dinozaurów. Dowiedzieliśmy się jak wyglądał świat, kiedy żyły dinozaury. W związku z Dniem Górnika rozmawialiśmy o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. W przeddzień Mikołajek uczestniczyliśmy w lekcji na żywo pt. "Kim jest św. Mikołaj"

Tydzień XIII W tym tyg. rozmawialiśmy o naszym zdrowiu i czystości. Wiemy, że aby być silnym i zdrowo rosnąć musimy się właściwie odżywiać i ćwiczyć. Rozmawialiśmy również o lekarzach, do których trzeba się udać, gdy coś nam dolega oraz jak dbać o higienę i bezpieczeństwo.

🐻🐻DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA🐻🐻 W GRUPIE SŁONECZEK

Tydzień Tolerancji w grupie Słoneczek 🌞🌞🌞 Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu kształtowanie prawidłowych postaw społecznych a w szczególności akceptacji odmienności innych, zrozumienia, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zbliżającym się Święcie Niepodległości. Słoneczka wykonały godło Polski. Zaśpiewały również hymn Polski podczas wieczornicy listopadowej, a nasza koleżanka Iga reprezentuje nas w konkursie recytatorskim międzyprzedszkolnym pt. "Piękna nasza Polska cała"

Realizacja programu PCK "Drogowe ABC" w grupie Słoneczek

W tym tygodniu tematem kompleksowym był temat "Mój dom". Poznaliśmy różne typy domów, dzieci wymieniały domowe sprzęty elektryczne oraz zwierzęta, które można hodować w domu.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o rodzinie. Dzieci dowiedziały się co to jest drzewo genealogiczne. Poznawały także różne zawody, oraz uczestniczyły w zajęciach z robotyki.

Słoneczka realizują program PCK "Super wiewiórka - przyjaciółka Oli i Kuby"

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych dla jesieni. Wiemy na czym polega proces obiegu wody w przyrodzie i skąd się bierze deszcz. Utrwaliliśmy również znajomość figur geometrycznych poprzez różnego rodzaju zajęcia.

W tym tygodniu obchodziliśmy "Światowy dzień drzewa" i w związku z tym zajęliśmy się tematyką związaną z lasem i zwierzętami, które przygotowują się do zimy. Pogoda pozwoliła nam wybrać się na wycieczkę do lasu. Na zajęciach matematycznych rozwijaliśmy kompetencje, ucząc się logicznego myślenia podczas ćwiczeń z matą do kodowania.

"Co z czego otrzymujemy". Słoneczka poznały etapy powstawania chleba i przetworów mlecznych. Dowiedziały się z czego i jak powstaje papier oraz skąd mamy wełnę. Wykonały wełniane czapeczki. Wspaniałe bawiły się również podczas zajęć ruchowych.

"Idzie jesień przez ogród i sad" to temat, który omawialiśmy w tym tygodniu. Obchodziliśmy również dwa święta "Światowy dzień jabłka" oraz "Dzień chłopaka". Po zajęciach wesoło spędzaliśmy czas na powietrzu i zabawach w sali😊

W tym tygodniu Słoneczka obchodziły uroczyście Dzień Przedszkolaka oraz urodziny swojej grupy. Udały się również na spacer do Parku Łokietka w poszukiwaniu Pani Jesieni, a także zdobywały wiadomości na temat aktualnej pory roku.

W tym tygodniu Słoneczka uroczyście obchodziły Dzień Kropki. Przez cały tydzień dzieci zdobywały również wiadomości an temat przepisów ruchu drogowego.

Pięciolatki wykonały emblematy swojej grupy - uśmiechnięte słoneczka.

Słoneczka z radością powitały przedszkolne progi po długich wakacjach.