Żabki


URODZINY GRUPY 🐸ŻABKI🐸

Dzień Świętego Patryka Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Podczas spotkania z magicznym skrzatem dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych grach i zabawach.

🐸Żabki🐸 Wycieczka do biblioteki. Zajęcia literacko-plastyczne ,, Na zielonych łąkach".

Grupę 🐸 Żabki 🐸 odwiedził Krasnal Hałabała, który wędruje po Polsce, a docelowo mieszka w Przedszkolu nr 308 im. Krasnala Hałabały w Warszawie. W ramach realizacji Projektu ,,Hałabałowe podróże" rozwijane jest dziedzictwo kulturowe Polski. Dzieci, jak i krasnal poznają interesujące zakątki naszego kraju i opowiadają o swojej Małej Ojczyźnie. Przedszkolaki opowiedziały Hałabale ciekawostki związane z Włocławkiem, zabrały Krasnala na spacer po najbliższej okolicy oraz zaprezentowały prezentację nt. ciekawych miejsc we Włocławku. Uzupełniły atlas podróży wykonanymi pracami plastycznymi oraz krótkim wpisem o swoim mieście. Dziękujemy za odwiedziny i serdecznie pozdrawiamy Przedszkole nr 308 im. Krasnala Hałabały w Warszawie oraz wszystkie placówki biorące udział w projekcie! 😊

Grupa 🐸 Żabki🐸 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże , jak i małe. Wszystkie dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, upominki i promienny uśmiech.

17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Były "kocie zabawy" takie jak koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, prace plastyczne i odkodowywanie kotka. Całe przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwienie dzieci na często trudny koci los.

Grupa 🐸Żabki🐸 rozpoczęła cykl spotkań w Bibliotece Publicznej. Zobaczyliśmy jak wygląda karta czytelnika oraz poznaliśmy zasady wypożyczania książek Wysłuchaliśmy opowiadania A. Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliorece". Tytułowa rezolutna kotka przedstawiła nam jak można wypożyczyć książkę oraz co ciekawego można robić w bibliotece. W części warsztatowej dzieci wykonały zakładki do książek. Na zakończenie miłego spotkania zapewniliśmy, że będziemy częstymi gośćmi biblioteki.

Jasełka w grupie Żabki nosiła tytuł ,,Od stworzenia świata do narodzin Pana". Przygotowana była w nieco odmiennej formie. Młodzi aktorzy przedstawili scenki w rajskim ogrodzie, poszukiwanie schronienia przez Maryję i Józefa, taniec aniołów przekazujących dobrą nowinę, pokłon pasterzy oraz hołd Trzech Króli. Wśród cudownej scenografii dzieci czuły się doskonale, z zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności. Magiczny klimat przedstawienia wprowadził nas w radosny czas oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia.

,,BohaterON – włącz historię" Realizacja Ogólnopolskiej Kampanii o tematyce historycznej w grupie 🐸 Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Żabki obejrzały bajkę edukacyjną o Powstaniu Warszawskim, wykonały pacynki oraz przygotowały kartki, które trafią do Powstańców 🇵🇱❤🇵🇱

Grupa ŻABEK 🐸🐸🐸 w ramach akcji Anwilu "Drzewko za butelkę" posadziła w ogrodzie przedszkolnym swoje drzewko

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Żabkach.

Grupa Żabki Wycieczka do Muzeum Etnograficznego. Podczas zajęć warsztatowych dzieci zapoznały się z tradycyjnym rzemiosłem ludowym - garncarstwem. Powstały również piękne, ręcznie modelowane naczynka.

W ramach obchodów Święta nasza grupa wystawiła montaż słowno-muzyczny dla wszystkich grup przedszkolnych oraz wzięła udział w akcji MEiN ,,Szkoła do hymnu" odśpiewując hymn Polski o godz. 11:11 na boisku znajdującym się przy przedszkolu. Otrzymaliśmy również piękne książki o treściach patriotycznych ufundowane przez Radę Rodziców.

Dzień Postaci z Bajek w grupie ,,Żabki"

REALIZACJA PROJEKTU W ŻABKACH.

Grupa 🐸 Żabki 🐸 Nasza grupa odwiedziła lokalne miejsce pamięci - Pomnik Sapera w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,, Szkoła pamięta". Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

Grupa 🐸 Żabki 🐸 Zajęcia z edukatorem z Nadleśnictwa we Włocławku pt.: ,,Las i jego mieszkańcy".

Idzie jesień przez las...

JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA

DZIEŃ KROPKI, CZYLI ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI I ZABAWY Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA EDUKACYJNEGO OZOBOT.

UDZIAŁ W SPOTKANIU EDUKACYJNYM PROWADZONYM PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ

GRUPA ŻABKI 2021/2022 PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU SPĘDZAMY AKTYWNIE

1 czerwca u żabek przebiegł bardzo radośnie, wesoło. Był to dzień spełnienia wszystkich marzeń. Jedliśmy lody, które zrobiliśmy sami według własnych pomysłów, bawiliśmy się w obłokach kolorowych baniek, tworzyliśmy balony z wesołą buźką, tańczyliśmy tańce wygibańce, zrobiliśmy sobie potworka gniotka i wiele innych atrakcji czekało na nas w ten dzień.

Żabki cały tydzień poznawały hiszpańskie zwyczaje, potrawy, język ojczysty Hiszpanów, ich zwyczaje, zainteresowania. Zdecydowanie bardzo nam się spodobała Hiszpania. OLE!!!

Żabki próbują swoich sił w tworzeniu dzieł malarskich na łonie natury- łąka .

zajęcia plastyczne - wycieczka na wieś.

Pożegnanie Marzanny

Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka.

Nie ma karnawału bez kolorowo-brokatowych masek. Żabki tworzyły według własnego pomysłu maski karnawałowe.

Żabki poznały świat dinozaurów, ich wygląd, ich nazwy. Mimo, że ich nie poznaliśmy i nigdy nie poznamy to ich historia i one same nie dadzą o sobie zapomnieć.

Żabki ubierały swoją zieloną pannę piękną i pachnącą. Dzieci poczuły magię zbliżających się świąt.

ŻABKI ŚWIĘTOWAŁY IMIENINY SWOJEGO ULUBIONEGO PLUSZAKA- PLUSZOWEGO MISIA.

Zakończyliśmy realizację programu edukacyjnego ,,Drogowe ABC". Program promuje bezpieczne zachowania wśród najmłodszych. Podczas zabawy z misiem Cyrylem dzieci nauczyły się zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym: poznały numery alarmowe, dowiedziały się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, czy jak przygotować się do przejażdżki rowerowej.

dzień praw dziecka u żabek

"Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki..." 🍇🍊🍎🍐🍌

Programujemy z Ozobotami. Utrwalamy kody. Temat: "Jesienne nastroje".

Bogactwo różnorodnych środków przekazu wzbudza w naszych dzieciach ciekawość, pobudza wyobraźnię, wzmacnia chęć do działania i pozyskiwania nowych wiadomości. Wykorzystujemy tablicę interaktywną, korzystamy z zasobów internetu, wprowadzamy elementy kodowania i programowania z użyciem ozobotów. Podczas zajęć dzieci nie są jedynie odbiorcą informacji, ale samodzielnie uczestniczą w ich przyswajaniu, poszukiwaniu – są małymi odkrywcami. Dzięki technologii multimedialnej nasi wychowankowie z dużym zaangażowaniem przystępują do proponowanych zadań.

Żabki poznały i utrwalały kształt i wygląd figury geometrycznej- Kwadrat.

Żabki obchodziły Dzień Chłopca. Ten dzień spędziliśmy na zabawach, pląsach i tańcach. Dziewczynki obdarowały chłopców niespodziankami . Każdy z chłopców otrzymał odznakę dzielnego chłopca i dyplom.

Obserwujemy zmiany w przyrodzie. Piękno otaczającego świata stanowi impuls do zdobywania wiedzy, pobudza wyobraźnię i inspiruje do twórczości artystycznej. "Pani Jesień" - zajęcia z robotami edukacyjnymi Ozobot. Żabki programują kolorowe, jesienne trasy.

Realizacja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Uczymy Dzieci Programować, którego celem jest wprowadzanie elementów kodowania i programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobot. Dzień Kropki w Żabkach.

"Zanim ulicę przekroczysz, otwórz szeroko swe oczy..." Grupa Żabki zna już zasady ruchu drogowego. Zachęcamy Rodziców do obejrzenia fotorelacji z naszych aktywności o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu ulicznym.

Pierwsze dni w przedszkolu. Dzień Przedszkolaka, każdy to wie, bawi się z nami kto tylko chce.