Archiwum


17 grudnia w grupie Krasnali odbyła się uroczystość wigilijna. Dzieci, świątecznie ubrane, zaprezentowały wierszyki i piosenki o tematyce świątecznej oraz zatańczyły gwiazdkowy taniec. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie oraz wręczenie świątecznych upominków rodzicom wykonanych własnoręcznie przez dzieci. Na zakończenie do Krasnali przybył Święty Mikołaj z prezentami. Dzieci były bardzo zadowolone.

Dnia 8 stycznia dzieci z grupy Krasnali powitały niezwykłego gościa, a mianowicie Kominiarza. Pan Kominiarz zapoznał dzieci ze swoją pracą i pokazał swoje narzędzia pracy. Krasnale były bardzo zaciekawione strojem przybyłego gościa. Na zakończenie radośnie podziękowały za wizytę.

Dnia 12 grudnia dzieci z grupy Krasnali obchodziły Dzień Guzika. Dzieci poznały historię bajkowego bałwanka Olo, który przyszedł do przedszkola poprosić o pomoc w odzyskaniu pogubionych guzików jego przyjaciół. Aby odzyskać zaczarowane guziki, Krasnale musiały wykonać następujące zadania: wykonanie zimowej gimnastyki, przyporządkowanie rękawiczek do zwierząt i kolorów oraz ostatnie zadanie – zatańczenie bałwankowego tańca. Po wykonaniu wszystkich zadań bałwanek Olo i jego przyjaciele odzyskują swoje guziki, a dzieci w nagrodę otrzymują zaczarowane guziki, które spełniają marzenia.

W dniu 20.12.2019r. w grupie Rybek świętowano Dzień Ryby. Tort w kształcie rybki i inne pyszności przygotowane przez rodziców uświetniły ten dzień. Gry i zabawy, które towarzyszyły tym obchodom pozwoliły dzieciom poznać różne stworzenia morskie,nie tylko ryby. To były niezapomniane wrażenia!

W dniu 13 grudnia Ania obchodziła urodziny. Oczywiście było śpiewanie „Sto lat” i składanie życzeń,a wszystko osłodził dzieciom pyszny torcik od mamy Ani.

Ania z grupy Rybek otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Anioły moich marzeń”. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia Ani!

Boże Narodzenie już niebawem. Aby jeszcze bardziej poczuć ten niezwykły, magiczny klimat, w dniu 11 grudnia, Żabki wykrawały pierniczki, które po upieczeniu dekorowały według własnego pomysłu. Piękny zapach upieczonych ciasteczek unosił się w całym przedszkolu!

W dniu 5 grudnia, Żabki udekorowały klasową choinkę, która będzie zdobić naszą salę przez najbliższy czas. Piękne drzewko pozwala nam czuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

3 grudnia w grupie Krasnali gościliśmy panią ekolog z Centrum Edukacji Ekologicznej. Pani rozmawiała z dziećmi o selektywnej zbiórce odpadów, a następnie przedszkolaki otrzymały zadanie samodzielnego posegregowania różnych odpadów do odpowiednich pojemników. Każde właściwe postępowanie z odpadami wykonane przez dzieci zostało nagrodzone. Wszystkie dzieci miały okazję wykazania się zdobytymi podczas spotkania wiadomościami. Na zakończenie Krasnale ozdabiały torby ekologiczne.

W dniu 09.12.19r.odwiedziła nas pani Ola-bibliotekarka z biblioteki publicznej w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Przeczytała obecnym dzieciom 2 książeczki-o świętach Bożego Narodzenia i przygodach żółwika,których treści dzieci bardzo chętnie wysłuchały i potem rozmawiały na ten temat długo.

Popołudniami dzieci z grupy Rybki bardzo lubią grać razem w różne gry dydaktyczne,układanki, dobieranki, rymowanki,co zacieśnia wspólną więź i rozwija dzieci wszechstronnie .

Dzień Postaci z Bajek był bardzo miłym przeżyciem dla dzieci. Rodzice przygotowali bardzo ładne stroje dla wszystkich swoich pociech,a podczas zabaw z innymi grupami dzieci mogły czuć się naprawdę wyjątkowo.

Podczas spotkania z alpaką dzieci z grupy Rybki mogły przytulać się do miłego futerka zwierzątka,karmić i przejść się na króciutki spacer zupełnie nie odczuwając strachu. Były zachwycone tym spotkaniem!

W dniu 20.01 w grupie Rybek świętowano Dzień Babci i Dziadka. Występ dzieci z głośnym odśpiewaniem „Sto lat” zebranym babciom i dziadkom,oraz prezenty przygotowane przez przedszkolaki były głównym punktem tego dnia.Nie zabrakło również emocji,gdy pojawił się tort,ufundowany przez jedną z mam-z wizerunkiem babci i dziadka. To były niezapomniane chwile!

Dzieci podczas kolejnego spotkania w Bibliotece przy ul. Żytniej słuchały opowiadania o tradycjach świątecznych, a następnie wykonały pracę plastyczną związaną z Mikołajem.

W klasie Żabek pojawiły się nowe zabawki, za które bardzo dziękujemy pani dyrektor naszego przedszkola. Okazuje się, że akcesoria do kącika kuchennego, to gratka nie tylko dla dziewczynek. A kto powiedział, że nowymi autami muszą bawić się tylko chłopcy?

Podczas wizyty w Nadleśnictwie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach o tematyce przyrodniczej. Dzieci nie tylko zwiedziły obiekt, obejrzały prezentacje związaną ze śladami zwierząt oraz uczestniczyły w warsztatach dotyczących leśnych zwierząt.

W dniu 14 lutego, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Jest to wyjątkowe święto, podczas którego Żabki czerpały radość z wspólnych zabaw z rówieśnikami, a motywem przewodnim były czerwone serduszka. Żabki przygotowały sobie opaski na głowy, brały udział w zabawach tanecznych przy muzyce, zabawach z chustą animacyjną, oraz ozdabiały serca dla swoich rodziców. Jedną z licznych atrakcji, było rysowanie serc na tablicy interaktywnej, z której od kilku dni możemy korzystać w naszej sali. Dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek.

17 lutego dzieci z grupy Krasnali obchodziły nietypowe święto, a mianowicie „Święto kota”. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, rozwiązywały kocie rebusy, naśladowały kociaki, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o najsłynniejszym kocie na świecie Kocie w butach. Następnie dzieci uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.

Wycieczka do biblioteki KCPEN- zabawy badawcze z mikroskopem i warsztaty z doradcą zawodowym.

W grupie Motylki odbyły się Pokazy talentów. Dzieci prezentowały swoje zainteresowania, hobby, obszary w których czują się swobodnie i tak lubią spędzać czas. Wśród licznych talentów wokalnych, dzieci prezentowały także umiejętności magiczne, plastyczne, sportowe a nawet kulinarne!

Każda Biedronka wie, jak ważna jest aktywność fizyczna. Dlatego w dniu 11 października,uczestniczyliśmy w treningu sportowym z elementami współzawodnictwa, który poprowadził dla nas tata Mai – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Muzycznych. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. 24 października Krasnale z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

W dniu 25 września Biedronki uczestniczyły w wycieczce do Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie pracuje mama Julki. Dowiedzieliśmy się wiele na temat specyfiki pracy w tym miejscu, mogliśmy porównywać swoje linie papilarne, ale największe wrażenie zrobiła na nas szafa do przechowywania dokumentów. Serdecznie dziękujemy mamie Julki, za umożliwienie nam zwiedzania urzędu.

30 września obchodziliśmy w grupie Krasnali Dzień Chłopca. Dzień ten minął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Po konkursach, zabawach i tańcach, czekał na wszystkich słodki poczęstunek oraz upominek.

Dnia 16 września w grupie Krasnali świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia dzieci poznały dziewczynkę, która nie wierzyła w siebie podczas oglądania krótkiego filmiku o Vashti. Następnie tańczyły przy muzyce z kolorowymi kropkami, bawiły się z chustą animacyjną, a na zakończenie wykonały wspólny kropkowy plakat.

W czwartek 18 października w grupie Krasnali obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej, jak również Dzień Listonosza. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej. Bawiły się również w pociąg, dostarczający listy do skrzynki pocztowej.

Podczas obchodów Dnia Kropki dzieci mogły zapoznać się z genezą powstania tego dnia oraz uczestniczyły w „ Kropkowych zabawach”.

Bardzo często w ramach projektu”Mały Miś w świecie wielkiej literatury” popołudniami dzieci z grupy Rybki poznają kolejne zadania , które chętnie rozwiązują.

Podczas zajęć o pogodzie w Anglii dzieci poznawały słownictwo związane z deszczem i uczestniczyły w zabawie przy piosence „Drip drop rain”.

Wizyta mamy Miłosza w ramach projektu „Mały Mis w świecie wielkiej literatury” była bardzo ważnym przeżyciem dla dzieci. Mama przeczytała bajkę o chorym kotku i przyniosła dla wszystkich własnoręcznie przygotowane zakładki.

Wizyta Pani Kasi z Biblioteki Publicznej w ramach projektu „Mały Mis w świecie wielkiej literatury” była bardzo miłym przeżyciem dla dzieci. Mogły one oglądać różne rodzaje książeczek,a także wysłuchały z zaciekawieniem czytanej bajki.

Na jednej z pierwszych lekcji języka angielskiego dzieci poznawały nazwy kolorów oraz dopasowywały pasujące rzeczy do danego koloru.

W dniu 13 stycznia w grupie Rybki obchodziliśmy Światowy Dzień Koszuli.Wszystkie dzieci,ubrane w koszule,próbowały swoich sił w zapinaniu koszul,uczestniczyły w różnych zabawach oraz samodzielnie ozdabiały papierowe sylwety koszul.

W dniu 14 stycznia wybraliśmy się na bliską wycieczkę do Biblioteki. Dzieci poznały pomieszczenia biblioteki oraz mogły spędzić czas z Panią Kasią bibliotekarką,także na wesołych zabawach.

Podczas wizyty pani pielęgniarki dzieci mogły zapoznać się z zasadami higieny jamy ustnej i dowiedziały się jak prawidłowo myć zęby.

Grupa Motylki często uczestniczy w zajęciach, w których może doświadczać wszystkimi zmysłami. Jednym z nich była tematyka dinozaurów. Dzieci zamieniły się małych archeologów, którzy najpierw poszukiwały dinozaurów ukrytych w sali po ich śladach, a następnie tworzyły prawdziwe wulkaniczne erupcje.

W dniu 31 października, Żabki zapaliły na Pomniku Sapera "Światełko Pamięci". Już od najmłodszych lat uczymy się właściwych zachowań i poznajemy tradycje związane z obchodami Dnia Wszystkich Świętych.

W grupie Motyki zostały zorganizowane zajęcia otwarte z Rodzicami. Rodzice mieli okazję zobaczyć w praktyce prowadzenie zajęć o charakterze dwujęzycznym pt. Train. Dzieci zaprezentowały również pracę z wykorzystaniem maty do kodowania.

Dzieci z grupy Motylki zostały zaproszone na zajęcia edukacyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Kredki. Czekała na nich piękna duża kredka oraz opowiadanie o Edku i jego kolorowych przyjaciołach. Podsumowaniem było wykonanie wspólnej pracy plastycznej oczywiście…. kredkami!

Dnia 18 listopada 2019 r. w grupie Krasnali odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Mają. „Higiena osobista przedszkolaka” to myśl przewodnia interesującej opowieści dla dzieci, a główny cel pogadanki  to kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno – kulturalnych. Podczas spotkania, które przebiegało w formie rozmowy, przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi nazwa pielęgniarka, co to jest higiena osobista oraz uzyskały praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie.

Żabki już dobrze znają niektóre ptaki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc przedszkolaków. W piątek dzieci postanowiły zamontować na swoim placu zabaw karmnik. Każdego dnia Panie i dzieci będa dbały o to żeby w karmniku było pożywienie i aby wszystkie ptaki, które nie odleciały do ciepłych krajów przetrwały tą zimę.

,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę , kolorowe kredki bardzo lubią mnie . Kolorowe kredki kiedy je poproszę , namalują wszystko to co chcę…” 22 listopada „Krasnale” zamieniły szary, listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowały „Dzień Kredki’. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Tego dnia u Krasnali było kolorowo, wesoło i tęczowo.

Sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne mimo upływu lat, nadal należy do najpopularniejszych misiów na całym świecie. W naszym przedszkolu, w grupie Krasnali, Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodziliśmy 21 stycznia. Tego dnia Kubuś wraz ze swoim „najlepsieszym” przyjacielem Prosiaczkiem, odwiedzili naszą grupę. Dzieci były zachwycone. Miś o małym rozumku przedstawił swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu, opowiedział jedną ze swoich przygód, a także pobawił się z Krasnalami w puchatkowe zabawy. Na zakończenie poczęstował wszystkie dzieci swoim najulubieńszym przysmakiem – miodkiem. Po mile spędzonym czasie, dzieci zaprosiły Kubusia Puchatka i jego przyjaciół za rok.

Dnia 21 października w grupie Krasnali obchodziliśmy Dzień Kucharza. Trzylatki poznały panią Kucharkę, zapoznały się z pracą kucharza, jak również sprzętów i urządzeń znajdujących się w kuchni. Podczas wycieczki do przedszkolnej kuchni dzieci poznały strój kucharza,  porównywały garnki domowe z garnkami używanymi w przedszkolnej kuchni, (co było dla nich ogromnym zaskoczeniem) oraz utrwaliły nazwy poznanych urządzeń kuchennych. Przy okazji omówiliśmy zasady bezpiecznego korzystania z wyżej wymienionych sprzętów. Dzieci wcieliły się również w rolę kulinarnych mistrzów – z radością przygotowywały ciasto na ciasteczka.

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ochrony ptaków i najprzyjemniejszą dla najmłodszych. Dzieciom sprawia ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka, chleb pokrojony w kostkę czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Nasze maluszki poznały nazwy ptaków, żyjących w naszym ogrodzie przedszkolnym, a następnie z wielką przyjemnością wyszły na powietrze by utworzyć ptasią stołówkę. Karmnik dla ptaków powiesiliśmy, tak abyśmy mogli oglądać wielką ucztę ptaków z naszego, przedszkolnego okna. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki mają szansę przetrwać zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

Chociaż zima w tym roku nie jest biała, ani śnieżna, to Żabki dobrze wiedzą, że bez względu na pogodę, warto dokarmiać zwierzęta. Dlatego w naszym ogródku przedszkolnym zawiesiliśmy na drzewie ptasie przysmaki i postawiliśmy karmnik. Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji tych działań.

W dniu 10 stycznia w grupie Krasnali odbyło się „Czytanie na dywanie”. Gościliśmy tatę Alicji M., który przeczytał dzieciom bajkę zatytułowaną „Księżniczka na ziarnku grochu”. Przedszkolacy z zaciekawieniem słuchali bajki, po czym wspólnie rozmawiali na jej temat. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodką niespodziankę. Tacie Alicji bardzo dziękujemy.

Czary mary wosku lanie… Dnia 29.11.2019r. dzieci z grupy Krasnali wróżyły sobie z okazji dnia Św. Andrzeja, tzw. Andrzejek. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i wspólnych wrażeń. Po skończonych wróżbach na dzieci czekał słodki poczęstunek i zabawy przy muzyce. Oj ciekawe czy spełnią się te wróżby…

Grupa Rybki uczciła Dzień Praw Dziecka ubierając niebieskie koszulki, oraz uczestnicząc w zabawie dydaktycznej „Moje prawa”.

W dniu 20.11.19r. grupa Rybki wybrała się na przedstawienie „Jaś i Małgosia” do Klubu Łęg. Po ekscytującej jeździe autobusem MPK dzieci z zainteresowaniem oglądały występy starszych kolegów,oraz brały udział w rożnych zabawach przygotowanych dla nich w klubie.

Podczas kolejnego spotkania w Bibliotece Publicznej przy ul. Żytniej uczestniczyliśmy w zajęciach pt. „Bałwanek”. Dzieci wysłuchały opowiadania, wykonały ciekawą pracę plastyczna po czym miały czas dla siebie. Wspólnie grały w gry planszowe, przeglądały książeczki i zapoznawały się z wyposażeniem Biblioteki.

W dniu 22.11.19r. w grupie Rybki dzieci obchodziły Dzień Kredki. Po wysłuchaniu „Bajki o zielonej kredce” przedszkolaki uczestniczyły w „kredkowych” zabawach,układankach . Wszystkim bardzo ten dzień się podobał.

Podczas zabaw z „Książką z Dziurą” dzieci rozwijały wyobraźnię,ćwiczyły pomysłowość i próbowały swoich sił we wcielaniu się w różne role.

W dniu 29.11.19r. w grupie Rybki świętowano Andrzejki. Rodzice zorganizowali dla dzieci super zabawę z Klaunolandią oraz malowanie twarzy. Nie zabrakło tańców i przygotowywania zwierzątek z balonów.

Mama Jasia przygotowała dla wszystkich dzieci przepiękny kalendarz adwentowy. Dziękujemy za każde super zadanie!

W dniu 03.12.19r. w grupie Rybki odbyły się zajęcia ekologiczne. Dzieci najpierw zostały zapoznane z zasadami segregacji śmieci w formie zabawy,a następnie same ozdabiały torby materiałowe.

Walentynki w grupie Rybki były wyjątkowym przeżyciem dla dzieci. Mogły one dowiedzieć się wielu rzeczy o sercu,co to znaczy kogoś kochać,jak można okazywać uczucie. Dzieci bawiły się w rożne gry i układanki oraz smakowały słodkości. Do domu na pamiątkę tego święta zabrały zakupione przez rodziców balony w kształcie serc.

We czwartek 13.02 świętowaliśmy urodziny Zosi z grupy Rybki. Były życzenia i śpiewanie Sto lat,był pyszny torcik, a Zosia samodzielnie zdmuchnęła świeczkę z cyferką 5 oraz piękne babeczki przygotowane przez mamę Zosi i inne pyszności, które osłodziły ten dzień.

W dniu 3 grudnia, w przedszkolu odbyły się zajęcia zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematem była segregacja odpadów, która ma niebagatelne znaczenie przy dbaniu o nasze środowisko. Wiemy, jak ważne jest, aby już od najmłodszych lat propagować postawy proekologiczne.

Dnia 13 lutego w grupie Krasnali odbyło się przedstawienie teatralne pt. ”Czerwony Kapturek”. Zaproszona na zajęcia mama Nataszy odgrywała główną rolę. Dzieci poznały losy dziewczynki, która szła w odwiedziny do swojej babci przez las. Nasze Krasnale patrzyły z wielkim zaciekawieniem na bohaterów bajki i uśmiechały się. Bajka wszystkim się bardzo podobała, można było wcielić się w bohaterów spektaklu, aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Było strasznie i śmiesznie i groźnie i radośnie. Było bajecznie. Morał z tej bajki jest taki, żeby nie ufać nieznajomym.

W dniu 05.12.19r. w grupie Rybki obchodziliśmy trzecie urodziny Antosia. Po odśpiewaniu po polsku i angielsku Sto lat, wszyscy zasiedli do pysznego tortu,a następnie Antoś, z drobną pomocą swojej mamy, rozbił piniatę pełną cukierków,którą mama przygotowała dla dzieci.

W dniu 04.12.19r. w grupie Rybki odbyło się ubieranie choinki grupowej przez dzieci. Na drzewku zawisły różnorodne ozdoby oraz bombki z imionami przygotowane przez mamy.

Jest taki dzień, Jedyny dzień w roku. To święto Babci i Dziadka Łza się kręci w oku. Z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka, w dniu 17 stycznia odbyło się w grupie Krasnali uroczyste spotkanie. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swoich wnuków prezentujących wiersze, piosenki i taniec. Mali artyści w ten sposób mogli wyrazić swoją miłość i podziękować za troskę, cierpliwość i wielkie serce. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i nagrodzili je wielkimi brawami. Dopełnieniem uroczystości były słodkie poczęstunki.

Dnia 18.02.2020r. grupa Rybki pojechała do Szkoły Muzycznej we Włocławku na bajkę muzyczną „Kot w butach” przygotowaną przez ich starszych kolegów. Cała grupa była bardzo zaciekawiona podczas pobytu w szkole i z zainteresowaniem oglądała wspaniałe występy uświetnione śpiewem i muzyką na żywo.

Dnia 26.02.2020r. świętowaliśmy w grupie Rybki Dzień Dinozaura. Tato Jasia wraz ze swoim synkiem przygotowali bardzo fajny pokaz na temat dinozaurów,podczas którego dzieci mogły poznać wiele ciekawostek związanych z tymi prehistorycznymi stworami. Nie zabrakło też różnych zabaw i gier „dinozaurowych”, a także słodkości. Dziękujemy rodzicom Jasia za wizytę.

W ramach cyklicznych spotkań w Bibliotece przy ul. Żytniej dzieci tym razem spotkały się z opowiadaniem o Pinokiu. Wspólnie rozmawiali o konsekwencjach kłamstwa w życiu, wykonały piękną prace plastyczną i rozwijały swoje zainteresowania czytelnicze.

Dzieci z grupy Żabek posiadają wiele zainteresowań. Jednym z nich niewątpliwie jest muzyka, taniec oraz śpiew. Wychodząc naprzeciw dziecięcej potrzebie poznawania świata poprzez własne doświadczanie, zorganizowane zostały zajęcia umuzykalniające. Podczas zajęć, nasze Żabki zostały Małymi Muzykami i miały możliwość grania solo oraz z zespołem.

Dnia 05.03.2020r.w naszej grupie Ola świętowała swoje urodziny. Po odśpiewaniu Sto lat,dzieci składały życzenia,a następnie Ola zdmuchnęła świeczki na torcie urodzinowym,i wszyscy zasiedli do słodkości przygotowanych przez mamę Oli.

W dniu 05.03.2020r.odbyły się zajęcia ekologiczne warsztatowe pn.Wiosna w przyrodzie. Pani prowadząca najpierw pokazała dzieciom prezentację na temat wiosny oraz powiedziała o najciekawszych informacjach związanych z tą porą roku,a następnie dzieci samodzielnie ozdabiały owady z masy gipsowej.

W dniu 05.03.2020r. odbyły się zajęcia ekologiczne warsztatowe pn.Wiosna w przyrodzie. Pani prowadząca najpierw pokazała dzieciom prezentację na temat wiosny oraz powiedziała o najciekawszych informacjach związanych z tą porą roku,a następnie dzieci samodzielnie ozdabiały owady z masy gipsowej.